English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги
Агрометеорологічне моделювання
     


Метеоекспедиція
Творчий конкурс Фотозвіт творчого конкурсу Екскурсія в УкрГМІ

Метеорологічна експедиція «ВІД ЗЕМЛІ ДО НЕБА»

Метеорологічна експедиція «Від Землі до неба» проводилась у Поліському заповіднику на півночі Житомирщини (с.Селезівка Овруцького району) з 27 липня до 2 серпня 2014 року. В ній прийняли участь учні 8-10х класів учбових закладів м. Києва разом з родинами. Організатор – Український гідрометеорологічний інститут ДСНС та НАН України (uhmi.org.ua) і Фонд «Відкрита політика» (www.acop.com.ua). Лекції та практичні заняття проводили ініціативні та досвідчені фахівці УкрГМІ: старший науковий співробітник відділу фізики атмосфери, кандидат фізико-математичних наук Краковська С.В. та завідуюча відділом синоптичної метеорології, кандидат географічних наук Балабух В.О., яким допомагали аспіранти Базалєєва Юліана та Малицька Людмила. Також під час експедиції працювала колективна радіостанція під керівництвом майстра спорту з радіоспорту, учасника багатьох радіоаматорських та полярних експедицій в Арктику та Антарктику Братчика Р.О.

Учасники Метеокспедиції познайомились з різними аспектами життя метеоролога: натурними спостереженнями, прийомом та передачею інформації, кодуванням та розкодуванням метеотелеграм, обробкою синоптичних карт, а також мали можливість зробити власний метеопрогноз. Бажаючі приймали участь у розгортанні радіостанції, встановлені антени та проведені зв’язків з радіостанціями інших країн та континентів! Лекції знайомили нас з різними науками.

Метеорологогія:
- Що таке метеорологія і чи вивчає вона метеори та метеорити?.
- Носії погоди. Звідки береться вітер? Яка температура в космосі? Чому небо блакитне?
- Як проводяться спостереження за погодою та вимірювання метеоелементів.

Синоптична метеорологія:
- Наукові прогнози погоди. Синоптичні карти, діаграми – аналіз та прогноз погоди. Чому прогноз погоди не завжди справджується?
- Народні прикмети погоди – чи можна їм вірити і як ними користуватися?
- Де дізнатися про погоду на завтра – путівник у світ метеопрогнозів.
- Шпигунські пристрасті (азбука Морзе, метеокоди та телеграми).

Динамічна метеорологія:
- Модель атмосфери – що це і навіщо?
- Чисельні прогнози погоди.

Фізика атмосфери:
- Активні впливи на атмосферні процеси та явища. Метеорологічні війни. Геоінженеринг. Як «украсти» дощ?

Кліматологія:
- Погода та клімат – у чому різниця? Як вони впливають на сільське господарство, будівництво, енергетику, туризм, здоров’я та самопочуття людини?
- Глобальне потепління? Що відбувається у світі, а в Україні? Чого можна очікувати у майбутньому? Чи зникнуть льодовики в Арктиці та Антарктиці?
- Адаптація до змін клімату. Що робить світ, щоб зменшити негативний вплив кліматичних змін? І що ми можемо і мусимо зробити вдома, у своєму місті, в Україні?

Набуті знання були використані під час Метеобою «Від Землі до неба – по всіх фронтах»

У вільний від занять час діти мали можливість дізнатися як живуть українці в Антарктиді, поспілкуватися з Учасниками полярних експедицій Краковською С.В. та Братчик Р.О.

Учасники Метеекспедиції пройшлись екологічними стежками заповідника, дізналися про цілющі властивості місцевих рослин, звички диких тварин та давні древлянські традиції.

Вони також з’ясували як зміни клімату вплинули на місцеві екосистеми та життя людей в Поліських лісах. А ще бажаючі піднімалися на пожежну вишку, звідки спостерігають за безпекою лісів від пожеж, ласували лісовими ягодами та легендарним вересовим медом з бортей, деякі ж відчайдухи купалися у «залізній» воді місцевої водойми!

Щиро дякуємо усім, хто підтримав метеоекспедицію: Український гідрометцентр Чорного та Азовського морів надав необхідні прилади, Національний екологічний центр України(necu.org.ua), Центральна геофізична обсерваторія (cgo.org.ua), Український гідрометцентр (meteo.gov.ua), Український антарктичний DX клуб (uadxc.org.ua), та проект Європейського Союзу «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами: водно-болотні та лісні заповідні території Полісся (Україна)» забезпечили цікавими та корисними призами. Особлива подяка батькам учасників за родинне тепло, турботу та смачну їжу з вогнища!



© УкрГМІ 2022вгору