English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги
Агрометеорологічне моделювання
     


Прес-релізи
ЗМІ про нас

Фотоінформація
Засідання прес-клубу з нагоди 90-річчя з дня заснування гідрометеорологічної служби України
Національна виставка «Барвиста Україна»

ЗМІ про нас

Вера Балабух: «За последние десятилетия теплое время года стало у нас дольше на три недели»
- В середине нынешнего века столь большая продолжительность лета, как в нынешнем году, вероятно, станет нормой, — говорит заведующая отделом Украинского научно-исследовательского гидрометеорологического института Вера Балабух.
Источник: газета «Факты»
11.10.2012
Борис ЛЄСКОВ: «Наш проект щодо збільшення зимових опадів був єдиним на планеті»
Страшний шквал закінчився, коли дерева лежали на землі, і тоді, понад 70 років тому, чотирирічний малюк із Хмельниччини Боря Лєсков подумав, що спричинили його саме дерева, і якщо їх вирубати, буревіїв не буде...
Джерело: газета «Урядовий кур’єр»
21.09.2012
Возмущенные крестьяне выкрикивали: «Вы украли у нас дождь!»
В Херсонской области фермеры задерживают автомобили с установками по борьбе с градом, полагая, что причиной сильнейшей засухи нынешнего года стал «расстрел облаков».
Источник: газета «Факты»
31.08.12
В ближайшие дни по всей Украине похолодает и пройдут дожди с градом и шквальным ветром
А в минувшие праздничные дни тучи в Киеве разгоняли специалисты. С автором методики воздействия на облака и туманы кандидатом географических наук Борисом Лесковым «ФАКТЫ» побеседовали в День Независимости
Источник: газета «Факты»
28.08.2012
«Мы сумеем сделать так, чтобы в День Независимости в центре Киева не было дождя»
Метеорологи могут повлиять на облака, и тогда осадки выпадут на подступах или окраинах столицы. Понадобится ли эта операция, станет окончательно ясно за несколько часов до начала торжеств на Крещатике
Источник: газета «Факты»
22.08.2012
«Мы живем на пике очередного подъема температур»
О том, почему в этом году украинцы страдали от знойной жары и от жестких холодов, о том, что сегодня происходит с климатом Украины, и как людям спасаться от аномальных явлений природы, рассказал корреспонденту Новости Украины – From-UA директор Украинского научно-исследовательского гидрометеорологического института МЧС и НАН Украины, доктор географических наук, член-корреспондент НАН Украины Владимир Осадчий.
Источник: Новости Украины - From-UA.com
21.08.2012
На столичной Куреневке спасатели вывезли на надувных лодках около 40 человек, оказавшихся на затопленной из-за ливня улице
Причиной нынешних проливных дождей и сильных ветров является мощнейший циклон — огромное борическое образование высотой 12 километров, — комментирует ситуацию заведующая отделом Украинского научно-исследовательского гидрометеорологического института Вера Балабух
Источник: газета «Факты»
15.08.2012
Впливати на погоду можна. Але обережно
48 країн світу застосовують методи впливу на атмосферні процеси. України, яка є їх розробником, серед них немає.
Грозу, яка сталася минулої п’ятниці в Донецьку під час проведення футбольного матчу між збірними України та Франції, можна було певною мірою послабити. Принаймні, у Донецьку. В Україні ще в 60-х роках минулого століття вчені Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту розробили технології впливу на хмари та тумани.
Джерело: газета «День»
20.06.2012
  Капризы погоды: Норма или природные аномалии?
Вера Балабух, заведующая отделом синоптической метеорологии Украинского научно-исследовательского гидрометеорологического института: – Для нашей территории считается нормой, когда температура воздуха достигает 30 градусов по Цельсию в июле. Однако в этом году такая температура в Украине установилась еще в мае...
Источник: Интернет http://www.for-ua.com
13.06.2012
Профессор Вазира Мартазинова: «Через всю Украину проходит мощная полоса подземного тепла»
Согласно долгосрочным прогнозам, весна наступит уже в феврале.
Источник: газета «Факты»
14.01.2012
Провидці неба і землі
19 листопада 1921 року в Україні було створено Українську гідрометеорологічну службу. Проте початком систематичних науково-обгрунтованих метеорологічних спостережень вважається 1836 рік, коли було створено Луганську магніто-метеорологічну обсерваторію.
Джерело: газета «Агропрофі»
16.12.2011
Глобальне потепління призводить до збільшення стихійних лих на Землі.
Сьогодні ми продовжуємо обговорювати цю проблему з Вірою Балабух, завідуючою відділу синоптичної метеорології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту.
Частина друга
Джерело: Київська державна регіональна телерадіокомпанія Радіо Голос Києва, Програма «Всесвіт»
01.12.2011
Що таке клімат, зміни клімату, наслідки і адаптація, як природні аномалії та кліматичні виклики впливають на наше життя.
З цією проблемою сьогодні розбиратиметься Віра балабух, завідуюча відділу синоптичної метеорології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту.
Частина перша
Джерело: Київська державна регіональна телерадіокомпанія Радіо Голос Києва, Програма «Всесвіт»
24.11.2011
У ФОКУСІ ДОСЛІДЖЕНЬ — ПОГОДА, КЛІМАТ І ЩЕ ЧИМАЛО ІНШОГО
Дев'ятнадцятого листопада виповнилося 90 років від часу утворення спеціалізованої державної організації — Української метеорологічної служби. Крім того, нинішнього року в цій галузі відзначають ще один ювілей: 175-річчя від початку систематичних науково обґрунтованих метеоспостережень на території України.
Джерело: газета «Демократична Україна»
25.11.2011
«Температура планети зросла вже на 0,8 градуса»
Українська гідрометеорологічна служба 19 листопада відзначила своє 90-річчя. За численні роки розвитку цієї науки метеорологи нас привчили не виходити з дому, не послухавши прогнозу погоди.
Джерело: газета «День»
23.11.2011
Українські фахівці з туманів, морозів та опадів святкують ювілей 19.11.2011
Володимир ОСАДЧИЙ: «Люди злітали на місяць, а точно прогнозувати погоду на 5-6 днів не навчилися»
Сьогодні — 90-річчя державної гідрометеорологічної служби України. Привітавши з цим ювілеєм директора Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Володимира Осадчого, «Урядовий кур’єр» найперше поцікавився, а хто ще, крім колективу закладу, який він очолює, причетний у нашій країні до цього свята?
Джерело: газета «Урядовий кур’єр»
19.11.2011
Знавці небесної канцелярії
«У природы нет плохой погоды...». Щоразу, чуючи цю пісню, ми згадуємо синоптиків. Їхні прогнози, за окремими винятками, своєчасні й точні, за що фахівцям служби вдячні не тільки селяни, транспортники, енергетики, комунальники, військові, рибалки. Кожен із нас має нагоду завтра привітати працівників служби з їхнім професійним святом.
Джерело: газета «Голос України»
19.11.2011
«Зима з плюсом» Вчені припускають, що до 2100 року клімат України може потеплішати майже на чотири градуси. Радіти цьому чи непокоїтися? Що відбувається з погодою і чого чекати від неї в майбутньому, про це ми розмовляємо з директором УкрНДГМІ, доктором географічних наук, членом–кореспондентом НАНУ Володимиром Осадчим. Джерело: газета «Україна молода» 18.11.2011
В Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті беруться давати точні прогнози погоди не більше ніж на п’ять днів.
Джерело: ТРК «Київ»
15.11.11
Чим «дихає» вулкан?
Що відбувається нині над територією України, яку зачепила хмара вулканічного пилу з ісландського вулкану? Чи може вона вплинути на здоров'я людей, викликати різке похолодання і кислотні дощі, змінити клімат на планеті? Про це наша сьогоднішня розмова з директором УкрНДГМІ Володимиром Осадчим.
Джерело: газета «Урядовий кур’єр»
23.04.2010
А за вікном то дощ то сніг…
Кілька десятків років тому учені забили на сполох - клімат на планеті міняється. Прогнозовані наслідки глобального потепління настільки серйозні, що світовою спільнотою була розроблена спеціальна програма. Про те, наскільки ефективною вона виявилася, що відбувається на території нашої країни про причини зміни клімату і про заходи, яких потрібно вживати вже зараз, розповідає директор УкрНДГМІ В.І. Осадчий.
Джерело: газета «Урядовий кур’єр»
05.03.2010


© УкрГМІ 2022вгору